Dziennik dewelopera

BONGOINVEST

Sprawdź możliwości finansowania

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które na zakup własnego mieszkania planują zaciągnąć kredyt hipoteczny, proponujemy kompleksową pomoc w uzyskaniu finansowania. Doradcy finansowi Open Finance SA , oferują kompleksową pomoc w uzyskaniu finansowania, a czym więcej wiemy na temat kredytu, tym mamy mniejsze obawy z jego uzyskaniem.

Szukając najlepszej oferty kredytowej porównujemy warunki w różnych bankach. Jednym z decydujących czynników jest oprocentowanie, które wpływa na koszt kredytu. Równie ważne  są koszty około kredytowe tzn. banki pobierają prowizje od udzielonego kredytu, opłaty za prowadzenie kąta, ponadto oferują ubezpieczenia (nie zawsze obowiązkowe ) co generuje dalsze koszty. Ważnym także aspektem jest także wskaźnik LTV, czyli stosunek wysokości kredytu do wartości nieruchomości. Nie dysponując wkładem własnym, czyli biorąc 100% kredytu, należy pamiętać, że wiąże się to z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego, a koszty przez około 3 do 5-ciu lat ponosimy my. Tańszym kredytem może być kredyt w obcej walucie, gdyż posiada niższe oprocentowanie niż kredyt w złotówkach. Niestety jest on obciążony wyższym ryzykiem. Kredyt walutowy wiąże się z dodatkowym kosztem tzw. spreadem. Jest to różnica między kursem kupna a sprzedaży ale pewnym udogodnieniem jest możliwość spłaty kredytu w walucie jakiej został zaciągnięty.

Czynnikiem równie ważnym jest system spłaty rat, który ma wpływ na zdolność kredytową. Spłacając w ratach malejących suma odsetek w całym okresie kredytowania jest niższa niż przy płatności w systemie równych rat. Zdolność kredytowa jest liczona dla najwyższej raty, co obniża maksymalną wysokość kredytu, jaki można otrzymać. Oferty banków są różnorodne, wybór może być czasochłonny. Aby zaoszczędzić czas, a zarazem uwzględnić wszystkie zmienne, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej czyli doradców finansowych. W oparciu o wyliczoną zdolność kredytową i symulacje przedstawione przez doradcę, klient może uzyskać rekomendacje najbardziej odpowiedniego kredytu, czyli takiego który najbardziej dopasowany jest do możliwości i sytuacji finansowej i planów na przyszłość. Korzystając z pomocy w uzyskaniu kredytu, zyskujemy nie tylko czas , ale także profesjonalną  ofertę   i fachową poradę. Doradca Open Finanse SA, dzięki długoletniej współpracy z bankami, są w stanie wynegocjować korzystne warunki dla swoich klientów, co pozwala na obniżenie oprocentowania lub zmniejszenie prowizji z tytułu uruchomienia kredytu. Korzystając z profesjonalnej pomocy, klient ma możliwość otrzymania lepszej oferty niż standardowa. Oferowana pomoc w finansowaniu zakupu jest kompleksowa, czyli obejmuje przygotowanie i skompletowanie wszelkich dokumentów potrzebnych do uzyskania decyzji kredytowej. Nasz doradca nadzoruje również proces analizy i przyznania kredytu, czyli klient jest pod opieką doradcy od początku do końca, czyli do momentu uzyskania kredytu.